COLIN SYSTEM

dodane: 10 grudnia 2009 przez: Andrzej

Colin 27 Classic to jednostka o klasycznych liniach, nawiązująca kształtem do słynących z dzielności morskiej kutrów ratowniczych, projektowanych przez Colina Archera. Na konstrukcjach tego genialnego Norwega wzorowany był miedzy innymi WADERER 3, małżeństwa Erika i Susan Hiscokow, który wsławił się kilkakrotnym opłynięciem Ziemi i przyczynił się do powstania znacznie mniejszych, lecz nie mniej sławnych jachtów typu Venture.

O firmie

"Moja niedawna wycieczka do Szczecina, zaowocowała ciekawym doświadczeniem. Miałem przyjemność żeglować na łódce Colin 27 (Nagroda Publiczności w Łodzi). Z dużą rezerwą przyjąłem zapewnienia, że jacht chodzi ostro do wiatru. Długa stępka, klasyczne linie - które były zawsze bliskie mojemu sercu, z reguły nie pozwalały oczekiwać nic ponad standard motosailera. Stało się inaczej... Łódka należy do trafionych kompromisów między wygodą wnętrza i własnościami nautycznymi. Spokojnie można zakwalifikować ją do jachtów o dużej dzielności. Kąt martwy poniżej 100 stopni to normalny wynik dla jachtu o współczesnych liniach i wyżyłowanym takielunku. Colin - to także niewielkie zanurzenie pozwalające żeglować po płytkich akwenach. Wygodne wnętrze dopełnia przyjemnych wrażeń jakie towarzyszą żeglowaniu na tej łódce. Promień cyrkulacji pozwala na skuteczne manewrowanie w porcie. Pływanie na silniku jest komfortowe - duża stabilność kursowa i zadowalające wyciszenie wnętrza. Sterowanie zdublowane we wnętrzu pozwala na żeglowanie jesienią i wiosną, kiedy ryzyko przypadkowego zmoczenia deszczem odstręcza wielu od żeglowania. "Buda" skutecznie chroni od fali. Jacht - jak większość klasycznych kadłubów płynnie przyjmuje fale - bez tłuczenia i utraty sterowności. Zwroty są dość łagodne. Pomaga w nich roler kliwra, dzięki któremu ten duży sztaksel jest bezpieczny i nie wystrzępi się przy przeciąganiu wokół sztagu foka.
Przy planowaniu zakupu lub budowy jachtu do żeglugi rodzinnej - warto dokładnie przyjrzeć się tej ciekawej ofercie...
POLECAM!
Rudek Wasilewski

Kontakt

Kościelna 8
95-020 Andrespol
tel.kom.+48 513 330 433
vectoleasing@poczta.onet.pl;lukasz.vecto@wp.pl Aktualizacja danych w serwisie
Przy kontakcie ze stocznią prosimy o powołanie się na serwis "Stocznie.Jachtowe.pl"
Dziękujemy!


Firma produkuje:

COLIN 27 CLASIC, COLIN 21 JANMOR, COLIN 8 BEIBOOT

Opisy jachtów żaglowych produkowanych przez stocznię:

Opinie o jachcie Colin 27 ClasicColin 27 Clasic

W celu aktualizacji lub wyróżnienia danych stoczni: COLIN SYSTEM prosimy o wypełnienie poniższego formularza

pokaż formularz

Zostaw komentarz

Uzupełnij *

  • Największa baza jachtów żaglowych, pełne specyfikacje i opisy. Zdjęcia i filmy łodzi żaglowych. Jachty żaglowe morskie i śródlądowe wykorzystywane przez firmy czarterowe oraz prywatnych armatorów. Opinie użytkowników. Dołącz do nas!
  • Autoryzowany dealer marki Evinrude, posiada w swojej bogatej ofercie tylko oryginalne części do silników. Sprawdź: części evinrude do silników zaburtowych od 15 KM do 300 KM. Fachowe doradztwo i pomoc, szybkie dostawy.
  • Katalog silników zaburtowych. Zdjęcia, opinie użytkowników. Silniki zaburtowe : Honda, Yamaha, Evinrude. Porównaj dane techniczne - wybierz najlepszy silnik dla swojej łodzi

Translate