Casa Sail sp. z o.o.

dodane: 08 grudnia 2009 przez: Andrzej

Firma Casa Sail sp. z o.o. powstała w 2002 roku w celu realizacji projektu założyciela firmy Jacka Gunther – Ślaski, produkcji jachtu motorowo-żaglowego nowej generacji Casa Speed Sail.

O firmie

Jacek Gunther –Ślaski jest desingerem i twórcą Gunther Group do której należą firmy z branży ekologicznej, wyposażenia wnętrz i yachtingu. Projekt jachtu serii Casa powstał w wyniku wieloletnich doświadczeń autora jachtu w poszukiwaniu koncepcji jachtu idealnego z przeznaczeniem dla szerokiej rzeszy amatorów komfortowego i bezpiecznego uprawiania turystyki żeglarskiej na dowolnych akwenach wodnych.
Koncepcja jachtu stanowi połączenie bezpieczeństwa , komfortu i szybkości. Speed Sail Yacht to jachty żaglowe nowej generacji o dużej mocy silnika, pływające w ślizgu z prędkością 18 węzłów. Jacht z serii Casa stanowi połączenie jachtu motorowego z typowym jachtem żaglowym. Nowatorskie rozwiązania techniczne niespotykane dotychczas w budowie jachtów pozwoliły na powstanie jachtu o wyjątkowych parametrach technicznych i użytkowych. Jacht Casa zaprojektowany został na trzech głównych założeniach :BEZPIECZEŃSTWO-KOMFORT-SZYBKOŚĆ .Koncepcja jachtu oraz Design stanowią o jego wyjątkowych na skalę światową walorach. Projekt jachtu powstawał w ciągu 2 lat od wykonanania modelu, poprzez testy i współpracę z wieloma uznanymi firmami.Głównym konsultantem technicznym naszej firmy jest doświadczony, znamienity konstruktor, autor kilkudziesięciu projektów doskonałych jachtów Kap. żeglugi morskiej mgr inż. Bogdan Małolepszy
Siedziba firmy znajduje się w Poznaniu , gdzie mieści się zarząd firmy i pracownia projektowa .W Szczecinie firma posiada stocznię jachtową, która produkuje jachty Casa . Obecnie produkowane są jachty :
Casa 29 i Casa 32 oraz motorówki Casa 260 oraz Casa 350 Speed .W fazie projektowej znajduje się jacht Casa 55 DS. Speed, który wejdzie do produkcji w 2010 roku.
Firma poza produkcją seryjną zajmuje się również projektowaniem jachtów na zamówienie oraz świadczy usługi w zakresie tuningu i remontów jachtów motorowych i żaglowych oraz produkuje tapicerkę jachtową, okucia ze stali nierdzewnej, kadłuby stalowe, bimini oraz wyroby z laminatów.
Wieloletnie doświadczenie naszych pracowników stanowi podstawę tworzenia produktów o doskonałych parametrach technicznych i jakościowych. Załogę firmy stanowią ludzie z pasją tworzenia rzeczy niezwykłych, doskonali rzemieślnicy zawodu szkutniczego.

Kontakt

Obodrzycka 61
61-249 Poznań
tel.+48 61 8 716 720
fax.+48 618 716 712
tel.kom.+48 697 064 468
tel.+48 91 4 694 140
casasail@casasail.com;stocznia@casasail.pl Aktualizacja danych w serwisie
Przy kontakcie ze stocznią prosimy o powołanie się na serwis "Stocznie.Jachtowe.pl"
Dziękujemy!


Firma produkuje:

CASA 32 SPEED, CASA 29 SPEED, CASA 260 SPEED, CASA 350 SPEED, CASA 55 DS,
W celu aktualizacji lub wyróżnienia danych stoczni: Casa Sail sp. z o.o. prosimy o wypełnienie poniższego formularza

pokaż formularz

1 Komentarze

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Właściciele serwisu stocznie.jachtowe.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.
 1. Sławomir Janiński napisał(a):

  Witam,
  Mam Chevroleta Camino. To jest taki stary pick-up. W ramach dostrajania tego autka mam zamiar pokryć skrzynię ładunkową czymś na kształt pokładu z dwoma lukami. Oczywiście musi być to zrobione z dobrego drewna, oczyma wyobraźni widzę to jak pokład moich ukochanych Opali z dawnych lat – dawne wspomnienia odżywają. Ja to widziałbym tak, że podjeżdżam na Obodrzycką, Państow oglądają, wstępnie akceptują i wyceniają, ja robię szkic mojej koncepcji, Państwo robią projekt i wycenę. Ja tę wycenę utrącam o powiedzmy … % :-). Dogadujemy się. Jadę do Szczecina, zostawiam autko. Ustalamy, że mam po nie przyjechać po np. 2 tygodniach.
  No i co Państwo na to
  Z pozdrowieniami
  Sławek Janiński

Zostaw komentarz

Uzupełnij *

 • Pełna baza silników zaburtowych Evinrude. Porównaj Silniki Evinrude - parametry techniczne, poznaj opinie użytkowników
 • Posiadają certyfikat CE, spełniają europejskie normy spalin. Czy silniki Hidea przyjmą się na polskim rynku? Jeśli korzystasz z tego silnika wyraź swoją opinię w serwisie silniki-zaburtowe.pl
 • Shine 30 to w pełni nowoczesny jacht turystyczny nawiązujący stylistyką do jednostek śródziemnomorskich. Jest to jacht zaprojektowany i wykonany przez firmę Fourth Yacht.

Translate