ARTOM – YACHT

dodane: 03 grudnia 2009 przez: Andrzej

Dyrektor firmy, mgr inż.arch.Tomasz Ambroziewicz.
Pierwszy obóz żeglarski zaliczył w 1971 roku, stopień sternika jachtowego, z braku czasu spowodowanego pływaniem, uzyskał w 1979 r. Z powodzeniem startował w regatach zdobywając tytuł Mistrza Polski w Mistrzostwach Polski Turystycznych Jachtów Kabinowych w klasie 6,30 w roku 1990. Wielkorotnie zajmował medalowe i punktowane miejsca w setkach regat na przestrzeni ponad 30 lat.

O firmie

Pierwszą konstrukcją była budowa i adaptacja kadłuba jachtu Płetwal w 1975 r do regat jachtów turystycznych.
Drugą, plażową żaglówkę Elf zbudował w 1976 r.
Kolejna łódka Artom6,5 powstała w latach 80-81 i dała rok później zwycięstwo w Mistrzostwach Polski.
Rok 1994 przyniósł łódkę Alf, w 1997 roku firma łódką AS wygrała przetarg na dostawę 300 sztuk łodzi szkoleniowej dla Polskiego Związku Żeglarskiego.
Kolejne lata przyniosły dostawy kolejnych 400 AS-ów i 20 sztuk zbudowanej za zgodą p. Juliusza Sieradzkiego w roku 2000 nowej Omegi.
Rok 2001 to narodziny jachtu alf370 niezwykle udanej konstrukcji sportowo-rekreacyjnej dla dzieci i dorosłych.
Lata 2007-2008 to budowa form nowego jachtu DZ. W międzyczasie powstawały kolejno łodzie wędkarskie w tym sztandarowy produkt, pychówka, którą od 10 lat kupują Zarządy Regionalnych Dróg Wodnych.
Firma wyeksportowała także ok 850 łodzi typu AS, Omega i DZ do wielu krajów Europy, Niemiec, Grecji, Holandii, Austrii, Francji, Włoch, Hiszpanii, a nawet Kuwejtu.
Obecnie w produkcji znajdują się jachty żaglowe (6 typów), łodzie wędkarskie (6 typów) i spacerowe (2 typy).
Warsztat ślusarski wykonuje maszty i okucia do łodzi, stery i miecze.
Wszystkie produkowane przez nas łodzie i jachty zostały zaprojektowane przez nas.

Kontakt

Parcelacyjna 15a
03-155 Warszawa
tel.kom.+48 609 529 839
artom-yachts@idzik.pl Aktualizacja danych w serwisie
Przy kontakcie ze stocznią prosimy o powołanie się na serwis "Stocznie.Jachtowe.pl"
Dziękujemy!


Firma produkuje:

AS, ALF, ALF370, GAMEA, OMEGA, DZ, ARTOM WĘDROWIEC

Opisy jachtów żaglowych produkowanych przez stocznię:

Opinie o jachcie AlfAlf

Opinie o jachcie Alf 370Alf 370

Opinie o jachcie ASAS

Opinie o jachcie DezetaDezeta

Opinie o jachcie OMEGAOMEGA

W celu aktualizacji lub wyróżnienia danych stoczni: ARTOM - YACHT prosimy o wypełnienie poniższego formularza

pokaż formularz

1 Komentarze

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Właściciele serwisu stocznie.jachtowe.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.
  1. Marcin napisał(a):

    Dzień dobry,pływam jachtem Alf od 10 lat i jestem z niego bardzo zadowolony.Jachy jest lekki,łatwy w transporcie oraz łatwo go zwodować.Pływa nawet przy słabym wietrze a przy silniejszych wiatrach dostarcza sportowych emocji.Pływam zazwyczaj w okolicach Lublin po pracy lub w weekendy.
    Zwracam się z prośbą o poradę.Mam przeciek i przypuszczam,że przyczyną może być pęknięcie,które zauważyłem w dnie między otworem na miecz a rufą.W tym miejscu dno opiera się o przyczepę w transporcie.Jakiej żywicy najlepiej użyć do zalaminowania pęknięcia – epoksydowej czy poliestrowej?Zrobiona łata będzie cały czas zanurzona.Pozdrawiam.Marcin Głowacki.

Zostaw komentarz

Uzupełnij *

  • Największa baza jachtów żaglowych, pełne specyfikacje i opisy. Zdjęcia i filmy łodzi żaglowych. Jachty żaglowe morskie i śródlądowe wykorzystywane przez firmy czarterowe oraz prywatnych armatorów. Opinie użytkowników. Dołącz do nas!
  • Autoryzowany dealer marki Evinrude, posiada w swojej bogatej ofercie tylko oryginalne części do silników. Sprawdź: evinrude części do silników zaburtowych od 15 KM do 300 KM. Fachowe doradztwo i pomoc, szybkie dostawy.
  • Shine 30 to w pełni nowoczesny jacht turystyczny nawiązujący stylistyką do jednostek śródziemnomorskich. Jest to jacht zaprojektowany i wykonany przez firmę Fourth Yacht.

Translate