Andrzej Armiński – Projektowanie i budowa jachtów

dodane: 05 grudnia 2009 przez: Andrzej

Firmę Projektowanie i Budowa Jachtów założyłem w roku 1998, zaraz po powrocie z rejsu dookoła świata na jachcie Mantra 3. Decyzja ta była reakcją na sytuację zastaną w Szczecinie: całkowity brak produkcji jachtów na zachodnim wybrzeżu po upadku Morskiej Stoczni Jachtowej im. Leonia Teligi.

O firmie

Czym dysponowałem w tym czasie? Na pewno wielkim zapałem popartym wiedzą o projektowaniu jachtów morskich a także doświadczeniem w ich budowaniu. Mogłem liczyć na niektórych, nielicznych byłych pracowników MSJ. Ważne było też to, że nikt z otoczenia nie z przeszkadzał, uważając być może moją misję za straceńczą. Firma powstawała od zera, bez własnych pomieszczeń, poważnego kapitału i zaplecza. Szybko jednak zgromadziła grono oddanych sprawie fachowców.
Zaczęliśmy tam, gdzie powstawały poprzednie moje jachty, w podszczecińskim Mierzynie, od stworzenia mantry7000 - najmniejszego jachtu turystyczno-regatowego na morze. Dzisiaj produkujemy jachty w dużej, nowoczesnej hali zlokalizowanej na terenie portu szczecińskiego, co pozwala wodować i wysyłać statkami duże katamarany, których transport drogą lądową jest niemożliwy.
Produkujemy seryjnie katamaran morski Broadblue 42 o długości 12.80 m. Jest to luksusowy jacht przeznaczony do sprzedaży w górnym segmencie rynku brytyjskiego. Oferujemy też na rynku polskim i niemieckim szybkie katamarany turystyczne o długości od 10.8 m do 13.6 m budowane metodą półseryjną w oparciu o licencję firmy FORMAT system. Ponieważ oprzyrządowanie do produkcji tych jachtów stworzyliśmy sami, możemy się pochwalić największym w kraju doświadczeniem w budowie olbrzymich i skomplikowanych form.
Rozwinięta w ostatnich latach rodzina własnych projektów liczy kilka typów budowanych seryjnie.

Firma produkuje:

MANTRA 7000, MANTRA 8,5, MANTRA 31, MANTRA 3, MANTRA MATCH, MATRIX, BROABULE 42, FORMAT

Opisy jachtów żaglowych produkowanych przez stocznię:

Opinie o jachcie Mantra 7000Mantra 7000

W celu aktualizacji lub wyróżnienia danych stoczni: Andrzej Armiński - Projektowanie i budowa jachtów prosimy o wypełnienie poniższego formularza

pokaż formularz

1 Komentarze

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Właściciele serwisu stocznie.jachtowe.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.
  1. Wiktor napisał(a):

    Jako członek Północnej Izby Gospodarczej w Świnoujściu informuję, że 11-05-2013 organizujemy rozpoczęcie sezonu. Chcemy uatrakcyjnić naszą imprezę prezentację jachtów. Może będą Państwo zainteresowani
    Wiktor Szeliga
    531 22 12 68

Zostaw komentarz

Uzupełnij *

  • Szeroka gama łodzi aluminiowych. Mamy do zaproponowania łodzie rekreacyjne, przygotowane dla wędkarzy: łodzie wędkarskie aluminiowe Popularną marką jest czeski Marine. Producent ten oferuje łodzie nadające się znakomicie do wędkowania na jeziorach czy rzekach
  • Stocznia Northman przygotowała na sezon 2012 nowy wypornościowy jacht motorowy - Nexus 850 . Jednostka ma być produkowana w dwóch podstawowych wersjach napędu: silnik stacjonarny lub przyczepny.
  • Katalog silników zaburtowych. Zdjęcia, opinie użytkowników. Silniki zaburtowe : Honda, Yamaha, Evinrude. Porównaj dane techniczne - wybierz najlepszy silnik dla swojej łodzi

Translate